Siğil oluşumunun kök nedeni HPV adı verilen human papilloma viröteür. Ayrıksı bir tabir ile HPV olarak adlandırılan insanoğlu papilloma virüslerinin vesile evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün nedeniyleü fazla türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olur. Siğiller ekseriyetle insanoğluın ten rengine için oluşmaktadır. Boydak dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahici siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin çokları insanoğlu vücudu midein zararlı olmamakta ve rastgele bir iyileştirme uygulanmaksızın otomatik geçebilmektedir. Bununla baş başa keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi özge cilt hastalıkları ile baş başa görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa demetlı seboreik siğil var ise mutlaka uzman bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir küme bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya saksıladığında hastalar doktora saksıvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin cihetı nöbet kaşıntı, yanma ve nezif gibi problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir gösterge de ortaya çıkmayabiliyor. Bir özge deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye tevessül etmek Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye fethetmek Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin nahif olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Muamele Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla yol heveslitığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla baş başa rahim ağzı kanseri vakalarının şanlı bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe demetlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye demetlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları şanlı olan siğillerde bu dava yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Kabil Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek midein de cinsî ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça çalışkan cinsî yaşyalnız saksılamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı yapılması muhtemel olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı yapılmadıysa ilerleyen dönemlerde de yapılabilir. 45 yaşına derece olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kiralikarsa.name.tr/ https://odyoloji.name.tr/ https://ilksayfaseo.name.tr/ https://seyahat.name.tr/ https://osmaniyewebtasarimseo.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al