Siğil oluşumunun baş sebebi HPV adı maruz human papilloma virarkaür. Diğer bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan in papilloma virüslerinin saik başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün sebebiyleü fazla türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olur. Siğiller çoklukla insanların ten rengine nazaran oluşmaktadır. Tenha dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile gerçek siğil bileğillerdir. Siğil Elbette Geçer? Normalde siğillerin çokları in vücudu bağırsakin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltma uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla bile huzursuz edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere başka cilt emrazı ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa sargılı seboreik siğil var ise mutlaka mahir bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok çokça olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya sarrafiyeladığında hastalar doktora sarrafiyevuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin semtı dizi kaşıntı, yanma ve nezif üzere problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Münasebet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem hanımlarda hem bile erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir nişan bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye oluşmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye iltihak etmek Cinsel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ince olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Vadi Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla vadi haristığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının eke kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe sargılı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye sargılı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları eke olan siğillerde bu mesele yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bağırsakin bile tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etken tensel yaşfakat sarrafiyelamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı bünyelması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı bünyelmadıysa ilerleyici dönemlerde bile bünyelabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kiralikarsa.name.tr/ https://odyoloji.name.tr/ https://ilksayfaseo.name.tr/ https://seyahat.name.tr/ https://osmaniyewebtasarimseo.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al